Kategorie
prawo, węgiel, decyzja

Prawo do odwołania od decyzji odmownej w sprawie świadczenia rekompensacyjnego z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla…

Do końca marca 2018 roku, Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. wydała decyzje odnośnie złożonych przez emerytów i rencistów wniosków o wypłatę jednorazowego świadczenia rekompensacyjnego z tytułu utraconego prawa do bezpłatnego węgla w kwocie po 10.000 zł na osobę. Jak wynika ze wstępnych danych ponad 7 tys. wniosków zostało rozpatrzonych decyzją odmowną. Odwołanie od odmowy wypłaty rekompensaty.
Odwołanie od odmowy wypłaty rekompensaty z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla.

Zgodnie z ustawą z dnia 12.10.2017 roku na decyzję odmowną przysługuję Ci w terminie 14 dni odwołanie do Sądu Rejonowego Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych właściwego dla miejsca zamieszkania odwołującego. Odwołanie wnosi się w formie pisemnej.

Ustawa o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla

Zazwyczaj odmowy organ wydający uzasadniał złożeniem wniosku przez osobę nieuprawnioną. Ustawa w sposób wyczerpujący wskazuje kto był uprawniony do złożenia  wniosku:

Jeśli zatem w związku z powyższym czujesz się niesprawiedliwie potraktowany decyzją odmowną, zapraszam do kontaktu – Kontakt

action-adult-affection-339620

Art. 5 [Wniosek o wypłatę rekompensaty]

9. Przedsiębiorstwo wypłacające odmawia w formie pisemnej, z podaniem przyczyny odmowy, wypłaty rekompensaty, jeżeli wniosek złożyła osoba nieuprawniona.
10. Od odmowy, o której mowa w ust. 9, przysługuje odwołanie do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych w terminie 14 dni od dnia otrzymania odmowy.
Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu

Autor: Mecenaska

Adw. Danuta Knapik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji w Katowicach na kierunku Prawo, ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach, aktualnie prowadzi Kancelarię Adwokacką w Bielsku Białej oraz uczęszcza na studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim o tematyce „Prawo w ochronie zdrowia”. Specjalistka z zakresu prawa cywilnego, prawa w ochronie zdrowia oraz prawa autorskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s