Sprawy rodzinne

Rozwód to rozwiązanie związku małżeńskiego przez sąd na żądanie jednego lub obojga małżonków. Wśród rozwodów możemy wyróżnić dwa typy: rozwód z orzekaniem o winie (kończący małżeństwo z winy któregoś z małżonków) oraz rozwód bez orzekania o winie (za porozumieniem stron). Separacja to taki rozwód, ale nie do końca, bo różni je wiele rzeczy, choćby to, że można na wniosek powrócić do małżeństwa.

Alimenty, to regularne i konieczne świadczenia, najczęściej pieniężne i rzeczowe, na rzecz dzieciżony czy rodziców. zobowiązywane są inne osoby. Najczęściej prowadzimy sprawy o zasądzenieuregulowaniepodwyższenie czy obniżenie alimentów oraz ich zabezpieczenie na czas trwania sprawy w sądzie. 

W skład majątku wspólnego małżeństwa wchodzą wszystkie dobra nabyte w trakcie trwania związku. Podział majątku po rozwodzie nastręcza wielu trudności i jest bardzo skomplikowaną operacją i może nastąpić dobrowolnie poprzez umowę albo dopiero w sądowym procesie. Intercyza może wprowadzić rozdzielność majątkową, rozszerzyć wspólność majątkową lub ograniczyć wspólność majątkową.

Władza rodzicielska to uprawnienia i obowiązki rodziców względem dziecka. Obejmuje w szczególności obowiązek wychowania dziecka, reprezentowania go oraz sprawowania opieki nad nim oraz jego majątkiem. Utrzymywanie kontaktów z dzieckiem jest prawem i obowiązkiem każdego rodzica niezależnym od władzy rodzicielskiej. Najczęstsze sprawy prowadzone przez na to: pozbawienieograniczenie i zmiana władzy rodzicielskiej lub kontaktów rodzica z dzieckiem.

Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu również innych spraw rodzinnych m. in. o opiekę nad dzieckiemubezwłasnowolnienie częściowe i całkowite,  ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa, ustalenie miejsca zamieszkania, adopcję, długi małżonka, umowy darowizny czy dożywocia oraz pobyt w Domu Pomocy Społecznej DPS. Pamiętaj, że dobry adwokatradca prawny czy prawnik potrafi dużo zdziałać nawet w najtrudniejszej sprawie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s